فلزات

------------------------------> ------------------------------> ------------------------------> برای ارتباط از طریق واتس اپ اینجا کلیک کنید
2014/09/15 12:06:26 0 سوالات فلزات,

انــواع فــلــزات و مــواد مــرکـــب فــلــزی


 

 

 


تعریف سایش فلزات


سایش یکی از عوامل تخریب قطعات فلزی در صنایع مختلف می باشد و انتخاب جنس قطعات درگیر با یکدیگر و پوشش قطعات برای کاهش سایش، حائز اهمیت است. برای پیدا کردن مناسب ترین آلیاژ از لحاظ کمترین تخریب وبهترین سایش باید در انتخاب سنباده دقت نظر داشته باشیم

مراحل سایش

بطور کلی می‌توان سه مرحله برای سایش در نظر داشت:

  • مرحله نخست که سرعت سایش بالاست
  • مرحله دوم که در آن سایش با سرعتی ثابت ادامه دارد. بیشتر عمر کاری ماده در این مرحله است.
  • مرحله سوم که در آن در اثر سایش زیاد نمونه در مرحله‌های پیشین، مقاومت ماده کم شده سایش به آسانی و سرعت بالا ماده را نابود می‌سازد.

 

* لازم به ذکر است ، افزایش دما و سرعت کرنش و سرعت تماس‌های مکانیکی مرحله دوم را کوتا تر کرده و تمایل ماده به ادغام مرحله‌های نخست و سوم را می‌ افزاید.

 

 

انواع مکانیزم های سایش

1- سایش خراشان (Abrasive wear)

سایش خراشان زمانی رخ می دهد که یک سطح سخت و زبردر مقابل یک سطح نرم تر می لغزد. ASTM International سایش خراشان را کاهش جرم مواد به سبب حرکت ذرات سخت در سطح لغزش تعریف می کند .سایش خراشان بر اساس نوع تماس و محیط تماس طبقه بندی می شود .

نهایتاً نوع تماس مشخص کننده نوع سایش خراشان است ،دو نوع سایش خراشان عبارتند از دو جسمی و سه جسمی .

  • سایش خراشان دو جسمی زمانی رخ می دهد که ساینده ها یا ذرات سخت ماده را از سطح مقابل جدا می کنند همانند جدا شدن ذرات توسط برش یاایجاد شیار .
  • سایش خراشان سه جسمی زمانی رخ می دهد که ذرات می توانند آزادانه روی سطح بلغزند.

 

 

2- سایش چسبان (Adhesive wear)

سطوح قطعات که توسط فرایندهای مختلف تولید می شوند کاملاً صاف نبوده بنابر این درگیری قطعات با یکدیگر در نقاط خاصی صورت می گیرد که تنش های زیادی در آن قسمت ها ایجاد می کند که موجب تغییر شکل پلاستیکی و ایجاد اتصالات موضعی می شود. این سایش موقعی رخ می دهد که لغزش موضعی بین دو سطح درگیر موجب گسیختگی اتصال و نهایتاً انتقال ماده از یک سطح به سطح دیگر شود .گسیختگی اتصالات در فصل مشترک و یا در حالت حاد تر در عمقی از محل اتصال به طور مداوم صورت می گیرد . نکته : اگر گسیختگی در سطح تماس اولیه باشد استحکام برشی محل اتصال کمتر از استحکام هر دو ماده درگیر می باشد چنانچه گسیختگی در لایه زیرین صورت گیرد استحکام برشی محل اتصال بیشتر است و در این حالت انتقال ماده از یک سطح به سطح دیگر وجود دارد .هرچه گسیختگی در لایه زیرین صورت گیرد استحکام برشی محل اتصال بیشتر است و در این حالت انتقال ماده از یک سطح به سطح دیگر وجود دارد که در حالت دوم به سایش چسبان می رسیم.

 

 

3- سایش خستگی سطحی (Surface fatigue wear)

در این پروسه سطح ماده توسط بارگذاری سیکلیک تضعیف می شود که یک نوع مرسوم از خستگی است. سایش خستگی زمانی ایجاد می شود که ذرات سایش توسط رشد سیکلیک میکرو ترک روی سطح جدا شده اند.این میکرو ترک ها می توانند هم زیر سطح باشتد و هم superficial .

و این سایش را می توان با تشکیل ترک و جدا شدن ماده از سطح به علت اعمال نیروهای متناوب تکراری ایجاد کرد .

 

 

 

عملیات سایش با سنباده


به این نکته باید توجه داشت که برای عملیات سایش با سنباده باید به آلیاژ و نوع سنباده و میزان زبری سنباده برای کار خود دقت نمود که انواع سنباده های قابل استفاده برای عملیات سایش عبارت است از :

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آلیاژهای مخصوص فلزات 


برای هر نوع از فلز ،آلیاژ مخصوص آن استفاده میشود

به طور مثال :

آلیاژ مناسب نوع فلز
زیرکونیا چدن 
زیرکونیا استیل 
زیرکونیا روی 
زیرکونیا آلومینیوم 
اکسید آلومینیوم آهن 
سیلیکون کارباید برنج 
سیلیکون کارباید مس